Banner Tasarımı

Banner Tasarımınız yok veya kötü diye üzülmeyin, Profesyonel dokunuşlarla yanınızdayız!

Banner (reklam görseli), dijital pazarlamada firmanızın diğer firmalar arasından sıyrılarak öne çıkmasını sağlayan önemli başarı adımlarından biridir. Çok yönlü olarak tasarlanabilen bannerlar web sitesinin içinde reklam görseli olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda sitenizde olan ürün promosyonlarını ön plana çıkarmak için de kullanıma uygundur.

Avokado Dijital olarak banner tasarım işlerinde yalnızca estetik değil, verilmek istenen mesajı en iyi anlatan tasarımlara imza atıyoruz..


Banner Tasarımı

Doğru Banner Reklamları Nasıl Olmalıdır?

Doğru bir banner tasarımı web sitenizin niteliklerini, sitenizin hangi konuda olduğunu, logosunu en iyi şekilde vermelidir.
Tasarım, sitenizin hızına etki etmemelidir.
Banner, sayfada yer alan öğelerden daha çok dikkat çekmelidir.
Tasarımda renklerin dili doğru kullanılmalıdır.
Site tasarımı ve banner arasında uyumsuzluk olmamalıdır.
Banner kolay okunabilmeli, kafa karışıklığı yaratmamalıdır.
Tasarımlar kesinlikle özgün olmalıdır.
Ürün ve hizmetle ilgili yeterince detay içermelidir.
Modüllerle dinamikleştirilmeye uygun olmalıdır.

Brief

Banner setlerini oluşturma sürecinde briefle başlıyor ve markanın vermek istediği mesajı veya kampanyayı net olarak belirleyip ona uygun bir yol haritası çiziyoruz. Markanın iletmek istediklerini nasıl söyleyeceği konusunda fikirler geliştirerek mesajın hedef kitleye en hızlı şekilde nasıl geçeceğini şekillendiriyoruz.

Üretim

Tüm bilgileri toparladıktan sonra tasarım sürecine start veriyoruz. Daha sonra nasıl bir kampanya için banner çıkılacak, hedef kitle kim olacak? Gibi soruların tamamına doyurucu cevaplar veren metin yazım sürecimizi tamamlıyoruz.

Teslim

Sizin için hazırlanmış banner tasarım çalışmalarını tüm tasarım formatlarında tarafınıza iletmekteyiz. İsteğiniz üzere bu tasarımlar çalışma yaptığınız ajanslara veya mecralara da gönderebiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Banner Tasarımı ile ilgili merak edilenler

Banner tasarım neden önemlidir?

Sitemizin ilk izlenimi açısında banner tasarımı oldukça önem taşımaktadır. Girildiği anda göze hitap ederek sitemizi zenginleştiren banner tasarımları aynı zamanda ziyaretçilere kılavuzluk da etmektedir. Bununla birlikte tanıtmak istediğimiz konuyla ya da ürünle ilgili bilgi verme görevi üstlenen bannerlar, ziyaretçilerin ilgisini çekmek için sıklıkla kullanılan öğelerden biridir.

Her mecra için banner tasarımlar farklı mı olmalı?

Bu konuya iki açıdan bakılabilir. Birincisi, banner tasarımlarında ortak bir dil kullanılması, tüketicinin karşısına farklı ebatlarda çıksa bile onun aynı ürün olduğunu anlaması yönünden önem taşımaktadır. Bu amaç doğrultusunda tasarımlarda ortalama %60-70’lik bir bütünlük olması gerekmektedir. İkinci olarak ise; tüketicilerin her mecrada farklı ürünler görmek istemelerinden kaynaklı olarak, hem boyutsal açıdan hem de mecranın içeriğine ve beklentilerine uygun olan çeşitli özelleştirmeler yapılabilir.

Hareketli ve sabit banner arasındaki fark nedir?

Hareketli bannerlar birden çok mesajın verileceği durumlarda çok daha efektif olarak kullanılmaya uygundur. Bazı bannerın boyutları çok küçük olduğundan dolayı birden fazla mesaj iletememektedir. Bundan dolayı birden çok ekranlı ve hareketli bannerlar tercih edilerek estetik açıdan çok daha hoş bir görüntü yakalanırken, aynı zamanda birçok mesaj kolayca iletilebilir.

Mutlu Müşteriler

Hizmetlerimizden yararlanan bağzı müşterilerimizin değerli yorumları.