Influencer Marketing

Influencer Marketing Nedir?

Influencer marketing nedir sorusunun cevabı aslında çok basit. Dilimize etkileyici pazarlama olarak çevrilebilir. Teknik anlamda influencer marketing, Instagram, Youtube gibi büyük kitlelere ulaşmış sosyal medya araçları üzerinde doğal pazarlama stratejisi oluşturmaktır.

Influencer’lar farklı şekilde isimlendirilebilir. Bunlara örnek olarak blogger, Youtuber, traveller, fenomen ve Youtube vlogger gibi şeklinde tanımlarla kendilerini ifade etmektedirler. Kendi yetenekleri çerçevesinde sadık bir takipçi kitlesi yaratan influencerlar, bu kitle üzerinde ikna yeteneğine sahiptir. Kitle üzerinde güven oluştururlar. Bir nevi kitlelerin yeni dijital arkadaşı olarak nitelendirilebilir.


İnfluncher Marketing

Influencer Marketing'in Markanıza Katkısı

Dijital dünyanın yeni kanaat önderleri influencer’lar da aynı markanızın hedef kitlesinin davranışlarını değiştirme ve düşüncelerini yeniden yapılandırma yetisine sahiptir. Influencer marketing stratejisinde dijital dünyanın yeni kanaat önderlerinin gücünden faydalanılarak, markanızın hedef kitlesinin istenilen tüketim davranışlarını gerçekleştirmesi sağlanabilir.

Güven ve samimiyet üzerine kurulmuş bu ilişki, özellikle sosyal medya üzerinde vakit geçiren Z kuşağı için, geleneksel pazarlama yöntemlerinden daha kalıcı ve satışa odaklı etkili yaratacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

İnfluncher Marketing ile ilgili merak edilenler

Nasıl Yapılır?

Influencer Marketing aşamasında öncelikle bu çalışmayı gerçekleştirecek kişiler (influencer) analiz edilir ve önem sırasına göre bir derecelendirmeye tabi tutulur. Pazarlamayı gerçekleştirmek için bu kişinin takipçilerine yönelik bir marka farkındalığı yaratılır. Sonrasında hedef kitleye pazarlama yapmak için influencer kişinin aracılığıyla kampanyalar gerçekleştirilir.

Zararı Var Mıdır?

Her gün ortalama 1000 kadar reklama maruz kalıyoruz. Biz reklam olduğunun farkında bile olmadan karşımıza bannerlar, markalar, kullandığımız marka isimleri, sosyal medya reklamları gibi birçok reklam türü çıkıyor. Influencer Marketing ise bunun aksine tüketiciye doğal bir reklam havası vererek tüketiciyi doğrudan içeriğe ulaştırıyor.

Güvenilir Midir?

Risk almadan para kazanmanın yollarından biri olan Influencer Marketing, ürününüzü iyi tanıtacak bir sosyal medya fenomeni belirlediğiniz sürece markanıza bir zarar vermez. CRM Medya olarak ürününüzü en iyi temsil edecek sosyal medya fenomenlerini sizin için seçiyor ve geniş kitlelere hitap edebilmeniz için tüm süreçlerde çalışmalarımızı titizlikle yönetiyoruz.

Mutlu Müşteriler

Hizmetlerimizden yararlanan bağzı müşterilerimizin değerli yorumları.