Televizyon Reklamları

Avokado Dijital ile TV Reklamları Hizmeti

Televizyona reklam verirken ilk olarak televizyon kanalıyla bağlantınızı kuracak ajansı doğru seçmelisiniz. Alınacak olumlu geri dönüşler için ürününüz ve markanız için en uygun olan reklamı yapmak oldukça önem taşımaktadır. Seçtiğiniz ajans sizin için uygun olan televizyon kanallarını belirlerken aynı zamanda hangi saatlerde, hangi programda reklam vermeniz gerektiği konusunda da danışmanınız olacaktır. Ajansınızla paralel olarak ilerleyeceğiniz medya planlamasında reklamın bütçesi de belirlenir. Sonrasında nerede, ne zaman, hangi ücretle reklam yapacağınıza karar vererek reklam yayınlatma safhasına geçebilirsiniz.
Erişim bakımından, televizyon reklamları yüksek erişimleri ile dikkat çeker. Milyonlarca insana aynı anda ulaşan, markanızın prestijinin en hızlı yükseleceği mecralardan biri televizyondur.

Hedef Kitle

Hedef kitle, reklamı kimler için yaptığınız ve reklam vermekteki amacınız hakkındaki detayları içerir. Size en uygun medya planının temeli bu sorulara vereceğiniz cevaplardır.

Bütçe Planlama

Yaptığınız planlamanın etkili ve doğru olması için reklam ajansınızla konuya dair ayırdığınız bütçeyi şeffaf olarak paylaşmalısınız. Bütçeniz ve hedef kitlenize uygun bir medya planlaması hazırlayabilmeniz için bu nokta önemlidir.

Reklam Filmi

Reklamınız yayına hazırsa medya planı çerçevesinde yayın sürecine geçilebilir. Yayınlanacak bir reklam belirlemediyseniz reklam çekimlerinde de yanınızdayız. Reklam çekimlerinde birlikte çalışabiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Televizyon Reklamları ile ilgili merak edilenler

Reklam Vermenin Fiyatı Nedir?

Televizyon kanallarına verilecek reklamın fiyatını belirleyen birden fazla unsur mevcuttur. Bunları kabaca saymak gerekirse; bunları reklam veren firmanın sektörü, reklam vermek istediğiniz programın yayın saati, televizyon kanalının reytingi, reklamın yayın frekansı ve kadar süre devam edeceği olarak sıralamak mümkündür. Avokado Dijital olarak müşterilerimizin televizyona reklam vermesini en uygun koşullarda sağlamakta ve total satın alma hacminin kazandırdığı fırsatları değerlendirerek fiyat avantajı yaratmaktayız.

İyi bir TV Reklamı Nasıl Olmalıdır?

Televizyonda yayınlanacak reklamın içeriğini hatasız olarak hazırlamak, doğru zamanda, doğru televizyon kanalına reklam vermek kadar önem taşır. Verilmek istenen mesajı etkili bir şekilde hazırlamak için çözüm ortağınız olacak ajansınızı doğru seçmeniz son derece önemlidir.
Avokado Dijital olarak reklam çekim sürecinizde metin yazarı, stratejist, art direktör, sanat yönetmeni ve tasarımcılardan oluşan profesyonel ekibimizle yanınızdayız.

OPT ve PT Ne Demek?

OPT: Off Prime Time anlamındadır ve televizyon reklamları için fiyatların nispeten daha uygun olduğu saat dilimlerine karşılık gelmektedir. Bu saatler genellikle 08:00-18:00 saatleri arasını ifade eder.
PT: Prime Time demektir ve 18:00-23:30 saatleri arasını ifade eder. Bu saatler genel olarak kanalların en çok izlendiği saatler olup, fiyat olarak gündüz kuşağına göre daha yüksek rakamların telaffuz edildiği vakitlerdir.

Mutlu Müşteriler

Hizmetlerimizden yararlanan bağzı müşterilerimizin değerli yorumları.