Youtube

YouTube Reklamları Nedir?

YouTube reklamları sayesinde müşterileriniz olabilecek kullanıcılara YouTube’da video izlerlerken veya arama yaparlarken ulaşabilirsiniz. Ayrıca reklamınıza ilgi göstermedikleri sürece ödeme yapmak zorunda kalmazsınız.

Dünyanın en çok kullanılan video sitelerinden YouTube, milyarca insanın ziyaret ettiği bir platform. Video denildiğinde akla ilk gelen uygulama olan YouTube, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip. YouTube aynı zamanda dünya genelinde Google’dan sonraki en çok kullanılan arama motoru olma özelliğine de sahip. Bu kadar yoğun bir şekilde kullanılan ve bu kadar popüler olan bir mecra, firmalar ve markalar için de uygun bir reklam alanı olarak dikkat çekmektedir.

Youtube Reklam Modelleri

Herkesin İzlediği Yerde Görünün

YouTube Görüntülü Reklamlar

Görüntülü reklamlar videonun sağ tarafında yer alan, animasyonlu veya sabit görselleri kullanabildiğiniz bir alandır. Aslında Google Görüntülü Reklam Ağı’nda Youtube.com’u hedefleyerek bu alana reklam verebilirsiniz. Bu reklamlar sadece masaüstü bilgisayarlarda youtube’u açtığınız zaman gösterilmektedir.

YouTube Yer Paylaşımlı Reklamlar

RBu reklamı tamamen televizyondaki alt bant reklamlarına benzetebiliriz. Sabit bir banner hedeflediğiniz videonun alt kısmında (videonun yaklaşık %20’sini kaplayacak şekilde) belirli bir süre gözükmektedir. Kullanıcılar reklamınıza tıklayınca sitenize yönleniyor. Sadece masaüstü bilgisayarlarda gösterilmektedir.

Atlanabilir/Atlanamayan Video Reklamlar

Bu reklamlar ise artık videonuzu reklam olarak gösterebileceğiniz ve hedeflediğiniz videonun başlangıcında, ortasında veya sonunda video reklamınızı göstermesidir. Atlanabilir video reklamlar başladıktan 5 saniye sonra sağ altta çıkan buton sayesinde geçilebilmektedir. Reklamı geç seçeneğine basan kullanıcılar için reklamverenler herhangi bir ücret ödemezler.
Bu reklamlarda kullanıcılar 5 saniye sonra reklamı geçemezler, izlemek istedikleri videoyu görebilmek için reklamın bitmesini beklemek zorundadır. Aynı şekilde bu reklamlar video başı, ortası veya sonunda gösterilebilirler.

YouTube Bumper Reklamlar

Bu reklamlarda aslında atlanamayan reklamlar, tek farkı bu videoların 6 saniyelik olmasıdır. 6 saniyeden daha uzun veya kısa videonuz varsa maalesef bu reklamları yapamazsınız. Bu reklamlar hem masaüstü bilgisayar hem de mobil cihazlarda gösterilir. Mesajınızı 6 saniye içerisinde verebileceğinizi düşünüyorsanız bu reklamları kullanabilirsiniz. Boyut: 16:9 veya 4:3 oranına sahip ve Youtube’a yüklenmiş bir video. Çözünürlük: Min 640×360 veya 480×360. Format: MP4, MPEG4. Ses: MP3 veya AAC

YouTube Sponsorlu Kart Reklamlar

Sponsorlu kartlar videonun sağ üst köşesinde bildirim şeklinde çıkmakta ve tıklandığı zaman görsel listesi olarak çıkmaktadır. Bu alana video içerisindeki ürünler eklenebilir. Hem mobil hem masaüstü cihazlarda görüntülenebilmektedir.

YouTube Keşfet Reklamları

Youtube arama sonuçları sayfası, video izleme sayfası veya anasayfada dönüşümlü olarak gösterilen bu reklamlar aslında videonuzun keşfedilmesi için tasarlanmış bir reklam modelidir. Küçük bir video önizleme resmi ve 3 satırdan oluşan bir açıklama satırı yazdıktan sonra yayına alabilirsiniz.

Mutlu Müşteriler

Hizmetlerimizden yararlanan bağzı müşterilerimizin değerli yorumları.